Masaż wodą czyli słów kilka o hydromasażu w wannach spa

Hydormasaż w wannach spa

Bicze wodne, choć sama nazwa brzmi groźnie, nie są bolesne. To nic innego jak masaż strumieniami wody, który możemy spokojnie przeprowadzić sami na sobie. Uderzająca w określone partie ciała woda ma wiele zalet. Nie tylko relaksuje mięśnie i jest doskonałym wytchnieniem po ciężkim dniu lub treningu, ale również pobudza krążenie. Ponadto ma pozytywne działanie na jędrność skóry. Z radością odkryjemy, że męczące nas zakwasy lub bóle pleców można zniwelować podczas kąpieli.

Również osoby, które chcą zrzucić parę kilo powinny zainteresować się biczami wodnymi. Znacznie pobudzają one bowiem przemianę materii, dzięki czemu mogą być doskonałym wsparciem diety lub ćwiczeń odchudzających.

Panel sterowania w wannach spa

Jak korzystać z biczy

Większość dostępnych na rynku wanien SPA, a nawet kabin prysznicowych, posiada opcję hydromasażu. Natrysk pod dużym ciśnieniem pozwoli nam osiągnąć efekt biczy wodnych. Aby jednak osiągnąć najlepsze efekty powinniśmy wykonywać go według pewnego schematu. Zaczynajmy od masażu kończyn dolnych, dalej przez bok ciała aż do barku. Następnie przechodzimy spowrotem w dół i rozpoczynamy biczowanie drugiej strony ciała.

Nie wszystkie części naszego ciała dobrze reagują na uderzenie strumieniem wody i nie powinniśmy ich nim traktować. Starajmy się omijać twarz, linię kręgosłupa, kark a także drogi rodne i brzuch. Optymalną temperaturą zapewniającą maksymalną skuteczność tego rodzaju zabiegu jest około czterdzieści stopni Celsjusza. Jeśli wolimy chłodniejsze kąpiele możemy obniżyć temperaturę do dwudziestu, unikajmy jednak zbyt gorącej wody.

Nasza kolekcja wanien SPA

Hot-Spring-nowosci-2019-2.jpg

The HighLife Collection®

LIMELIGHT.jpg

The LimeLight Collection®

HighLight.jpg

HotSpot® Spas